English

Ylli Manjani: Xhafaj me SHBA e BE po ndryshojnë reformën në mënyrë sekrete

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Ylli Manjani tha në emisionin Now në Euronews Albania se komisioni i posaçëm antikorrupsion i votuar sot nga mazhoranca synon të ndryshojë reformën në drejtësi duke prekur ligje që janë votuar me 3/5.

- Advertisement -

Sipas tij, gjithçka po bëhet nga mazhoranca në fshehtësi të plotë dhe me kontributin e SHBA dhe BE.

“Fatmir Xhafaj është duke e ndryshuar sot reformën në drejtësi në mënyrë sekrete dhe me kontributin e BE dhe ambasadës amerikane në mënyrë të fshehtë, ka komente mbi projektligje, skandal, turp e faqe zezë. Bëjnë ligje fshehtas për t’i bërë fakt të kryer, këta që thonë s’e prekin reformën, e kanë prekur. Këto lloj enturazhesh diplomatike i shërbejnë ligjeve të fshehta. Sot parlamenti… është dokumenti si BE ka bërë komente mbi pr.ligje, ku janë pr.ligjet? Ne s’dikemi gjë e di BE, Fatmir Xhafaj i ka bërë ato ligje, dhe komisionin e kanë bërë si ALUIZNI për të legalizuar pisllëqet që kanë bërë fshehtas, preken ligje me 3/5 dhe ne nuk e dime, deputetët nuk e dinë, i kanë bërë fshehtas”, tha Manjani.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?