Yuri Kim zbarkon në selinë e Kuvendit, kush është zyrtari i DASH që e shoqëron

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar këtë të premte një vizitë në selinë e Kuvendit.

Sipas informacioneve të siguruara nga Euronews Albania, ambasadorja Yuri Kim po zhvillon një takim me kryetarët dhe nënkryetarët e Komisioneve të Ekonomisë, Integrimit dhe atij të Jashtëm.

Ajo shoqërohet dhe nga zyrtari i Departamentit të Shtetit, Dilawar Syed, përfaqësues Special për Çështjet Tregtare dhe Biznesin.

- Advertisement -

“Nga ajo që kemi mësuar është që kemi mësuar është që ambasadorja Yur kim po zhvillon një takim me kryetarët dhe nënkryetarët e komisionit të Ekonomisë, Integrimit dhe atij të Jashtëm. Ende nuk dihet pse janë zgjedhur vetëm kryetarët dhe nënkryetarët e këtyre komisioneve”, tha gazetarja Eksiola Shehu.

Përmes një postimi në Twitter, zyrtari i DASH shkruan se ndodhet në Tiranë për t’u takuar me zyrtarë dhe komunitetin e biznesit për të rritur partneritetin tregtar me Shqipërinë.

“Pershendetje, Shqiperia! Shkëlqyeshëm të jesh në Tiranë. Do të takohem me zyrtarë të lartë dhe komunitetin e biznesit për të eksploruar se si ne e rrisim partneritetin tregtar SHBA-Shqipëri”, shkruan ai.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...

Qeveria shkrin Akademinë e Studimeve Albanologjike, Kushi: Është e paakredituar

Qeveria shqiptare ka vendosur të shkrijë Akademinë e Studimeve Albanalogjike. Ministria e Arsimit, Evis Kushi, bëri publik vendimin në përfundim të mbledhjes së qeverisë dhe...

TË FUNDIT

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...

Qeveria shkrin Akademinë e Studimeve Albanologjike, Kushi: Është e paakredituar

Qeveria shqiptare ka vendosur të shkrijë Akademinë e Studimeve Albanalogjike. Ministria e Arsimit, Evis Kushi, bëri publik vendimin në përfundim të mbledhjes së qeverisë dhe...

SPAK kërkoi burg për fshehje pasurie, flet në seancë ish-kreu i Kushtetueses

Ish kreu i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, ka bërë mbrojtjen ndaj akuzave për fshehje pasurie, në seancën e mbajtur ndaj tij në GJKKO këtë...

Arrestohen 2 serbë në Veri, iu gjetën armë, flamuj, emblema me simbole nacionaliste

Policia e Kosovës në veri të vendit ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale ‘posedim të paautorizuar të armëve dhe narkotikëve’. Të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×