English

Zbulohet çështja për të cilën u thirr Elvis Roshi në SPAK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Euronews Albania ka mundur të sigurojë arsyet e thirrjes së ish-kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Roshi, në SPAK, këtë të martë.

- Advertisement -

Burime bëjnë me dije se organi i akuzës po kryen hetime për abuzime me tendera publik në Bashkinë e Kavajës, gjatë kohës që ky institucion drejtohej nga Roshi.

Me kërkesë të Spak ai është marrë në pyetje për rreth një orë nga oficerët e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Mësohet se Roshi është pyetur në cilësinë e personit që ka dijeni për rrethanat e hetimit dhe si ish titullar i institucionit publik.

LEXO GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×