Zbulohet plantacioni i madh i drogës mes pyjeve në Itali, arrestohet i riu shqiptar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një plantacion i madh marihuane është gjetur nga Karabinierët në zonën e San Donato di Ninea, në Itali.

Zbulimi u bë me mbështetjen e skuadrës së helikopterëve, të cilët e evidentuan plantacionin e drogës në një zonë të pyllëzuar.

Në total u gjetën 2492 bimë kanabisi me lartësi nga 60 deri ne 180 cm, të shpërndara në disa tarraca dhe me një sistem vaditjeje artizanale të mirëmenduar të lidhur direkt me një burim uji.

- Advertisement -

Pasi zbuluan plantacionin, karabinierët italianë ndenjën në pritje për ditë të tëra me qëllim që të arrestonin personat e përfshirë.

Në flagrancë u arrestua një 33-vjeçar me origjinë shqiptare, i cili u shfaq mes pemëve të larta për të shkuar drejt vendit ku kultivoheshin lëndët narkotike.

Mediat italiane shkruajnë se aktiviteti hetimor do të vijojë për të zbuluar përfshirjen e personave të tjerë si dhe tregun ku do të tregtohej lënda narkotike.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

TË FUNDIT

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

Vritet me dy plumba në kokë shqiptari në Greqi (Emri)

Thimi Roland Droboniku alias Thimi Roland Prifti është qëlluar me dy plumba në kokë mbrëmjen e së enjtes në Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Zyrtari i PD: Ku gaboi Greqia me çështjen e Belerit

Kreu i FRPD, Besard Xhaferri tha në “Now me Erla Mëhillin” se në çështjen Beleri ka ndërhyrje politike, pasi betimi i tij duhet të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×