Zelanda e Re vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qeveria e Zelandës së Re njoftoi sanksione të reja kundër Rusisë të hënën, duke synuar elitën politike dhe sektorin e mbrojtjes së vendit, raporton CNN.

Raundi i ri i sanksioneve prek 170 anëtarë të Këshillit të Federatës, dhoma e lartë e parlamentit rus.

Ato përfshijnë gjithashtu gjashtë kompani dhe organizata, ‘të cilat kanë kontribuar në sulmin në Ukrainë’, sipas një deklarate të qeverisë të hënën.

- Advertisement -

“Ndërsa makineria e luftës e Putin vazhdon sulmet e paligjshme dhe ndërsa zbulimet e mëtejshme të mizorive dalin në dritë, ne jemi të vendosur të vendosim ndalime për ata që janë të përfshirë”, tha ministrja e Jashtme Nanaia Mahuta.

Vendi zgjeroi gjithashtu në 400 numrin e personave për të cilët do të ndalohet udhëtimi për në Zelandën e Re.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT/ Kush janë të ndaluarit e operacionit ‘NEVER FORGET’, akuzat që përballen

Në kuadër të megaoperacionit të koduar ‘NEVER FORGET’ janë zbardhur 6 vrasje, 5 raste të shkatërrimit të pronës me eksploziv, 2 rasteve të vjedhjes...

Kosova nxjerr rezolutë për hetimin ndërkombëtar të sulmeve në Banjskë

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të enjten një rezolutë, e cila e dënon sulmin ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator në Banjskë...

Ndahet nga jeta aktori i Harry Potter, Michael Gambon ishte 82 vjeç

Aktori Michael Gambon është ndarë nga jeta  këtë të enjte. Lajmin e ka bërë të ditur familja e tij e cila ka zbuluar se...

TË FUNDIT

EMRAT/ Kush janë të ndaluarit e operacionit ‘NEVER FORGET’, akuzat që përballen

Në kuadër të megaoperacionit të koduar ‘NEVER FORGET’ janë zbardhur 6 vrasje, 5 raste të shkatërrimit të pronës me eksploziv, 2 rasteve të vjedhjes...

Kosova nxjerr rezolutë për hetimin ndërkombëtar të sulmeve në Banjskë

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të enjten një rezolutë, e cila e dënon sulmin ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator në Banjskë...

Ndahet nga jeta aktori i Harry Potter, Michael Gambon ishte 82 vjeç

Aktori Michael Gambon është ndarë nga jeta  këtë të enjte. Lajmin e ka bërë të ditur familja e tij e cila ka zbuluar se...

Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në...

U përfshi në vrasjen e biznesmenit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”. Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×