“Zelenky i pashëm”, rusja gjobitet për komentet ndaj presidentit ukrainas

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një qytetarë ruse 70 vjeçe është gjobitur me 40 mijë rubla ose 393 paund sepse e cilësoi presidentin e Ukrainës një djalë të pashëm.

Motivi që ju tha 70-vjeçares ishte se po diskreditonte ushtrinë ruse.

Qendra e të drejtave të njeriut në Moskë bëri me dije se Olga Slegina u gjobit për komentet të cilat i bëri gjatë muajit dhjetor.

- Advertisement -

Ajo u dëgjua në një qendër shëndetësore në Nalchik teka fliste me një tjetër zonjë nga Odesa

‘Mendoj se Zelensky është i lezetshëm, ka një sens të mirë humori’, raportohet se është shprehur 70- vjeçarja.

Tri ditë më vonë asaj iu afrua një burrë me rroba civile, i cili tha se tre persona e kishin raportuar atë në polici. Në stacionin e policisë u pretendua se ajo kishte ‘lavdëruar Zelensky’, për të cilën ajo u përgjigj se kishte komentuar vetëm për pamjen e tij.

Zonja Slegina u mor në pyetje dhe u kërkua të nënshkruante një dokument, të cilin ajo nuk mund ta lexonte siç duhet për shkak të shikimi të saj të dobët dhe se kërkoi te largohej sa me shpejt

Në një seancë dëgjimore në Gjykatën e Moskës që u raportua se kishte zgjatur vetëm pesë minuta, pensionistja u akuzua bazuar në  ligjet e  ‘censurës së luftës’ të prezantuara në mars 2022.

Besohet se zonja Slegina synon të apelojë gjobën e saj. Ajo u përfaqësua nga një avokat nga OVD-Info, një projekt mediatik rus për të drejtat e njeriut që synon të luftojë persekutimin politik.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×