English

Zgjidhet kryetari i ri i komanduar i Bashkisë Himarë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Arqile Bollano është zgjedhur me 12 vota pro si kryetar i komanduar i Bashkisë së Himarës.

- Advertisement -

Emërimi i tij u bë këtë të premte në mbledhjen e Këshillit Bashkiak. Ai kandidoi përball nënkryetarit Pervin Gjikuria, i cili u tërhoq në moment të fundit nga gara.

Bollano do të kryejë funksionin e tij si kryetar i komanduar pas dorëheqjes së Blerina Balës dy ditë më parë, e cila u shpreh se u largua për arsye personale.

Më 29 mars Blerina Bala u zgjodh kryetare e komanduar për Himarën nga Këshilli Bashkiak pasi dy kryetarët, ai në detyrë Jorgo Goro dhe i zgjedhuri Fedi Beleri përfunduan në burg.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?