Zhdukja e Vis Martinajt, Poli Hoxha: Disa gazetarë po i mëshojnë vrasjes së tij

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Poli Hoxha thotë se nuk ka asgjë të re në deklaratën e xhaxhait të Ervis Martinajt, i cili ka thënë se nipi i tij është vrarë nga politika.

Në një intervistë për Euronews Albania, Hoxha u shpreh se përderisa ende nuk është gjetur trupi i Martinajt, nuk mund të thuhet se kemi të bëjmë me vrasje.

Hoxha nënvizoi se disa gazetarë, po i mëshojnë vrasjes së Ervis Martinajt, çka sipas tij, ngre dyshime në lidhje me këtë ngjarje.

- Advertisement -

“E ndoqa me vëmendje atë intervistë, ishte hera e parë që fliste. Deri tani familjarët kanë folur përmes gazetarëve, nëpërmjet xhaxhait, i cili e ka udhëhequr këtë procesin e kërkimit të drejtësisë apo të Ervis Martinajt edhe denoncimi që ka bërë ai në prokurori. Unë, si një gazetar, i cili e ka lëvruar shumë kronikën dikur dhe kam qenë nga më të spikaturit, në terren dhe investigime, në fillim isha i pistave. Çdo ngjarje, kur nuk ka trup, nuk ka krim ende në kuptimin e mirëfilltë, nuk ka ngjarje për ta etiketuar direkt si vrasje. Ka indicie plot, indiciet diheshin edhe para se të ndodhte kjo zhdukje, sepse ai ishte në kërkim dhe i rrethuar nga armiqtë e tij.

Në fillim, anoja më shumë nga pista e vrasjes, sepse një analist të çon te veprimtaria e tij dhe përplasja që kishte me të tjerët, po i afroheshin dhe gjithmonë ka një finale që i ndodh kujtdo që merret me këto punë. Por me kalimin e kohës, duke parë deklarimet, sidomos të familjarëve, por edhe të njerëzve që dalin shpesh në studio, ish-policë apo kolegët tanë të cilët, në informacionet e mia, në një mënyrë apo tjetrën kanë pasur lidhje me Ervis Martinajn, të cilët në një mënyrë të fortë i mëshojnë pikërisht vrasjes, në mënyrë gati bërtitëse, të habit dhe të ngre edhe një farë dyshimi”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×