English

Zjarr në grumbullin e mbeturinave, rrezikohen banesat në Gjirokastër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një zjarr i rënë në një vendgrumbullim të mbetjeve urbane, në periferi të qytetit të Gjirokastrës ka rrezikuar banesat në këtë zonë.

- Advertisement -

Zjarri u shfaq rreth orës 19.45, në lagjen “Gërhot”, në një grumbull mbeturinash. Pas marrjes së njoftimit nga banorët e lagjes në vendngjarje mbërriti automjeti dhe efektivët zjarrfikës. Si shkak i tymit dhe blozës banorët ishin përfshirë nga paniku ndërkohë që zjarrfikësit ndërhynë për shuarjen e zjarrit pa dëme materiale.

Dyshohet se zjarri është vendosur nga shtetasi me inicialet S.L për të djegur mbeturinat por flakët i kanë dalë jashtë kontrollit. I dyshuari si zjarrvënës do të përballet me sanksionet ligjore.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?