English

Zjarr në pyjet në Peshtan, helikopteri ‘Cougar’ u vjen në ndihmë forcave zjarrfikëse

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një helikopter Cougar i ka ardhur në ndihmë forcave zjarrfikëse për të shuar vatrat e zjarrit në Peshtan të Fierit.

- Advertisement -

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, i cili ka ndarë edhe pamje nga aksioni për shuarjen e flakëve.

Përmes një reagimi në Facebook, Peleshi ka bërë thirrje që në këto ditë të nxehta, qytetarët të jenë të kujdesshëm dhe të raportojnë në kohë vatrat e zjarrit.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?