English

Zjarret në Delvinë ndërhyjnë zjarrfikës nga Gjirokastra

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zjarrfikësit e Gjirokastrës i kanë ardhur në ndihmë shërbimeve zjarrfikës të cilët po ndërhyjnë për shuarjen e zjarreve problematike në zonën e Delvinës. Furia e flakëve ka bërë që të përfshijnë sipërfaqe të konsiderueshme kullote përgjatë Malit të Gjerë.

- Advertisement -

Fillimisht vatra e zjarrit u shfaq në Rezervatin e Rëzomës në Bashkinë Delvinë ndërsa ditën e sotme ka ardhur duke u zgjeruar përgjatë Malit të Gjerë. Zjarrfikësit e Gjirokastrës kanë bërë vlerësimin e situatës ndërsa u nisën për në vendngjarje 20 efektivë.

Terreni i thyer dhe malor e bën të pamundur përfshirjen e automjeteve zjarrfikës ndërsa zjarrfikësit e Gjirokastrës do të ndërhyjnë me pompa shpine dhe mjete rrethanore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?