21 janari | Braçe: Mezi pres t’ju shoh në gjykatë. Spaho: Histori për zgjedhje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

21 janari ka përplasur deputetët e mazhorancës dhe opozitës në Komisionin e Ekonomisë. Gjithçka nisi pas një komenti të deputetit Eduard Shalsi.

“Kjo është sikur ta hap unë Komisionin e Ekonomisë dhe të them shikoni efektet ekonomike të videos dhe atyre regjistrimeve të 21 janarit”, u shpreh ai.

Kaq ka mjaftuar që mes deputetit demokrat, Edmond Spaho dhe atij socialist, Erion Braçe të ngrihen tonet.

- Advertisement -

“Një vërejtje kam, mos u merr me Babalen, me ata që keni nxjerrë për 21 janarin. E dyta. Mësoni edhe ju nga eksperienca”, tha Spaho.

“Në gjykatë atje do shkoni, mezi po pres t’ju shoh”, theksoi Braçe.

“Çoji çojini. Sa herë ka zgjedhje, hapni ndonjë histori me 21 janarin”, deklaroi Spaho.

Një audiopërgjigjim i publikuar në media të funksionarëve të gardës ditën kur u mbajt protesta 12 vite më parë, ka riaktivizuar sërish në skenën politike dhe atë të drejtësisë, çështjen e 21 janarit.

Për këtë, Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet, ndërsa mazhoranca kallëzoi në SPAK Sali Berishën, Lulzim Bashën dhe Ndrea Prendin.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U kap me 45 kg kokainë e mbi 400 mijë euro cash, dënohet shqiptari në Itali

Një 46-vjeçar shqiptar është dënuar me 4 vite dhe 5 muaj burg pasi u kap me 45 kilogramë kokainë dhe me 404 mijë euro...

“Pranuan bashkëpunimin me Metën, jo me ne”, Pampuri: E çuan PD-në në katastrofë

Deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri tha për Euronews Albania se grupimi i Rithemelimit, e çoi Partinë Demokratike drejt katastrofës, pasi sipas saj rezultatet...

Aksident i rëndë në Itali, bie në humnerë autobusi me fëmijë

Një autobus është përfshirë në një aksident dhe ka dalë nga rruga në provincën Massa Carrara, në lokalitetin Tecchia Rossa, midis Pontremolit dhe Zerit. Mediat...

TË FUNDIT

U kap me 45 kg kokainë e mbi 400 mijë euro cash, dënohet shqiptari në Itali

Një 46-vjeçar shqiptar është dënuar me 4 vite dhe 5 muaj burg pasi u kap me 45 kilogramë kokainë dhe me 404 mijë euro...

“Pranuan bashkëpunimin me Metën, jo me ne”, Pampuri: E çuan PD-në në katastrofë

Deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri tha për Euronews Albania se grupimi i Rithemelimit, e çoi Partinë Demokratike drejt katastrofës, pasi sipas saj rezultatet...

Aksident i rëndë në Itali, bie në humnerë autobusi me fëmijë

Një autobus është përfshirë në një aksident dhe ka dalë nga rruga në provincën Massa Carrara, në lokalitetin Tecchia Rossa, midis Pontremolit dhe Zerit. Mediat...

KAS rinumëron kutinë në Mallakastër| 63 vota mangët për PDIU

Nga numërimi i një kutie në Mallakastër, rezultoi se PDIU kishte 63 vota mangët në rezultatin final. Rihapja e kutisë në KAS bëri që PDIU...

Marshim për paga më të larta, mijëra mësimdhënës rumunë braktisin punën

Dhjetëra mijëra mësimdhënës të shkollave fillore dhe të mesme në Rumani marshuan drejt ndërtesës së qeverisë në qendër të Bukureshtit më 30 maj, duke...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×