English

Amnistia| Motra emocionohet teksa pret të vëllanë të lirohet: Ka 24 vite në burg

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka nisur ditën e sotme zbatimi i amnistisë penale, ku sipas ministrit të drejtësisë Ulsi Manja, 800 të burgosur lirohen ditën e sotme ndërsa 800 të tjerë përfitojnë ulje dënimi.

- Advertisement -

Motra e një nga të burgosurit në Peqin është shprehur se e ka të vëllanë që prej 24 vitesh në burg. Sipas saj ky i fundit dhe 6 muaj dhe do të dilte.

Ajo kishte dhe dy vëllezër të tjerë në burg, ku shkak është bërë gjakmarrja.

“Kishte dhe 6 muaj që të lirohej. Vëllai ka  24 vite në burg. Vitet ishin shumë të vështira. E shihnim me sakrifica. Ishte burgosur për hakun e vëllait. Ka ndodhur në ’97. Kemi tre orë që po presim. Kam dhe dy vëllezërit e tjerë. Dhe ato janë për këtë punë. Çuni i xhajës më ka vrarë vëllanë”-tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×