English

“30% lejohen xhamat e zinj”, Gonxhja tregon kush mund t’i ketë 50% të errët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Blendi Gonxhja drejtor i DPSHTRR, në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians”, në Euronews Albania, tha se errësimi i xhamit ballor nuk lejohet të errësohet.

- Advertisement -

Më tej ai theksoi se xhamat duhet të kenë një limit errësimi deri në 30%.

“Nuk lejohet që xhami ballor të errësohet. Makinat duhet të kenë një limit deri  në 30% errësim. Kjo lejohet në të gjitha xhamat. Nëse nuk errësohet xhami dhe nuk prekni nivelin e lejueshëm 30% është i lejueshëm çdo lloj materiali. Kemi 250 mijë çertefikime xhamash që është me taksë”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?