“3000 shqiptarë janë përdorues të SKY”, Karamuço: Do zbulohen emra të tjerë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Profesori i kriminalistikës Ervin Karamuço tha në emisionin “Review” në Eruoenws Albania se në Shqipëri janë rreth 3000 përdorues të aplikacionit SKY.

Ai tha gjithashtu se nëse këto operacione shkojnë si duhet në muajt në vijim do shohim para drejtësië edhe emra të tjerë të rëndësishëm.

“Janë mesazhe të cilat në volumin shqiptar zënë deri në 3000 përdorues të cilët kanë shkëmbyer mesazhe brenda dhe jashtë vendit. Pavarësisht se këta mund të identifikohen me emra, mbiemra dhe IP. Telefonat janë pa GPS, pa audio, pa kamer, pra janë të papërgjueshëm.

- Advertisement -

Këta sigurisht përcjellin të dhëna që ti vetë identifikohesh. Sinjalet që vijnë nëpërmjet formave të ndryshme që mblidhen në një server janë sinjale që gjenerohen nga Ballkani dhe janë të ndarë me numra e me shtete.

Kjo na ngre pritshëmritë e mëdha se ne do kemi thesaret tona për të hetuar dhe për të gjykuar edhe në muajt në vijim personazhe të tjerë shumë të rëndësishëm”,-tha profesor Ervin Karamuço.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ndeshja e prapambetur në Superligë, Partizani ndalet nga Teuta në “Niko Dovana”

Ndeshja e prapambetur e Superligës shqiptare mes kampionëve në fuqi dhe Teutës është luajtur të enjten, ndërsa është mbyllur në barazim 1-1. Një pjesë e...

Varret e panjohura në Serbi, qindra emigrantë kanë humbur jetën në kufrin me Bosnjën

Numri më i madh i emigrantëve në rrugën ballkanike humb jetën në lumenj. Drina, mes Serbisë dhe Bosnje-Hercegovinës, është e shpejtë dhe vdekjeprurëse. Këtu...

8 Dhjetori i vakët për demokratët, dy grupet e PD festojnë veçmas Ditën e Rinisë

8 Dhjetori 1990 është një nga datat me të rëndësishme për demokracinë shqiptare dhe veçanërisht për të djathtën shqiptare, pasi nga ky moment do...

TË FUNDIT

Ndeshja e prapambetur në Superligë, Partizani ndalet nga Teuta në “Niko Dovana”

Ndeshja e prapambetur e Superligës shqiptare mes kampionëve në fuqi dhe Teutës është luajtur të enjten, ndërsa është mbyllur në barazim 1-1. Një pjesë e...

Varret e panjohura në Serbi, qindra emigrantë kanë humbur jetën në kufrin me Bosnjën

Numri më i madh i emigrantëve në rrugën ballkanike humb jetën në lumenj. Drina, mes Serbisë dhe Bosnje-Hercegovinës, është e shpejtë dhe vdekjeprurëse. Këtu...

8 Dhjetori i vakët për demokratët, dy grupet e PD festojnë veçmas Ditën e Rinisë

8 Dhjetori 1990 është një nga datat me të rëndësishme për demokracinë shqiptare dhe veçanërisht për të djathtën shqiptare, pasi nga ky moment do...

MAESTRO| Biografia mjeshtërore e Bradley Cooper për Leonard Bernstein

Maestro është një histori dashurie e patrembur që tregon marrëdhënien e përjetshme midis Leonard Bernstein dhe Felicia Montealegre Cohn Bernstein. Një letër dashurie për...

Rama: Pa PS, nuk kishte anglo-amerikan që bënte reformë drejtësie në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama tha në Kongresin e PS se reforma e suksesshme në drejtësi është bërë vetëm falë PS dhe qeverisjes së majtë. Sipas Ramës,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×