English

4 orë në SPAK, Malltezi: Nuk ka vepër penale, u pyeta si person nën hetim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha, Jamarbër Malltezi, ka dhënë një deklaratë të shkurtër për mediat pasi u mbajt në SPAK për rreth katër orë, ku u mor në pyetje.

- Advertisement -

Ai tha se u pyet si një person nën hetim, ndërsa shtoi se nuk ka vepër penale duke theksuar se situata e tij është politike.

Mes tjerash ai nënvizoi se është i pafajshëm dhe se akuzat janë politike.

“Nuk ka vepër penale, por urdhri politik është urdhër politik. Natyrisht pati qëndrime krejtësisht të padenja për prokuroren e cila pa kuptuar situatën pronësore ka arrestuar një njeri pa prova. U pyeta nën cilësinë e një personi në hetim”, u shpreh ai për gazetarët.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?