5 vjeçe, vajza më e vogël që ka dhuruar flokët për të sëmurat me kancer

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Dhuro flokë, fal shpresë” është në vitin e shtatë të saj. Të dielën u zhvillua një fushatë sensibilizuese në mbështetje të vajzave dhe grave të prekura nga kanceri i gjirit. Shoqata “Europa Donna Albania” ftoi të gjitha ato vajza apo zonja që patën mundësi për të dhuruar flokët e tyre, duke kontribuar sadopak për pacientet që po luftojnë me këtë sëmundje.

Jedrita Llapi, inxhiniere telekomunikacioni dhe Eris Bejaj rrëfyen në emisionin “Goodmorning Albanians” në Euronews Albania  emocionet pas dhurimit të flokëve për të sëmurat me kancer.

Donjeta Zeqa, drejtuese e ‘Europa Dona Albania’ tha se ka pasur edhe vajza shumë të vogla, 5-6 vjeç, që i janë bashkuar nismës, ndërsa shtoi se ka pasur edhe zonja 50-vjeçare që kanë pasur flokë natyralë dhe i kanë dhuruar.

- Advertisement -

“Ka shumë vajza të vogla që zgjedhin ta bëjnë këtë; ka edhe nga ato që kanë dëshirë dhe solidarizohen, por sigurisht janë me mbështetjen dhe nxitjen e prindërve; ndërsa pak më të rritura ka shumë”, tregoi Zeqa.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

Pse SHBA e sulmoi ashpër Albin Kurtin? Ish-këshilltari i Xhinxhiç rendit arsyet

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se plani gjerman ofruar Kosovës...

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...

TË FUNDIT

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

Pse SHBA e sulmoi ashpër Albin Kurtin? Ish-këshilltari i Xhinxhiç rendit arsyet

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se plani gjerman ofruar Kosovës...

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...

Analisti serb Vejvoda sqaron: Vuçiç ka shumë probleme brenda vendit, por Kosova…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se protestat që po mbahen...

Analisti i njohur serb Ivan Vejvoda: Ja zgjidhja e krizës Kosovë-Serbi…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se ka ardhur momenti që...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×