Mbi 500 të pranishëm, i jepet lamtumira 19-vjeçares shqiptare që vdiq në aksident

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbi pesëqind persona kanë përshëndetur për herë të fundit Eralda Spahillarin, 19-vjeçaren që humbi jetën në aksidentin e ndodhur mbrëmjen e 4 marsit në Itali.

Ceremonia mortore u bë bashkë me atë të Barbara Brotto, e cila humbi jetën në të njëjtin aksident.

Arkivoli i bardhë i së resë, i mbuluar me trëndafila u transportua në gjimnazin ku e reja studionte nga familja e saj dhe nga babai i Mikele Tatanit, i dashuri i Eraldës i cili drejtonte BMW që u përplas teksa ecte me shpejtësi 140 km/h.

- Advertisement -

Pas funeralit u lëshuan tullumbace për viktimën tjetër të aksidentit, 17-vjeçaren Barbata Brotto.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gërryenin me mjete të rënda shtratin e lumit Mat e Xibër, procedohen 2 persona

Gërryenin me mjete të rënda shtratin e lumit Mat e përroin Xibër, procedohen 2 persona Policia e Matit ka çuar për ndjekje penale 2 persona...

Tensionet në Veri, Kodheli: Për faj të politikës, ndërkombëtarët po ndihmojnë

Zv. presidentja e Asamblesë Parlamentare në NATO, Mimi Kodheli tha në një intervistë për Euronews Albania se qetësia dhe mençuria me të cilën përfaqësuesit...

“Reflekton” Kurti! Lë të hapur mundësinë e zgjedhje të reja në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një fjale të mbajtur në forumin e Bratislavës e la të hapur mundësinë për zgjedhje të reja në...

TË FUNDIT

Gërryenin me mjete të rënda shtratin e lumit Mat e Xibër, procedohen 2 persona

Gërryenin me mjete të rënda shtratin e lumit Mat e përroin Xibër, procedohen 2 persona Policia e Matit ka çuar për ndjekje penale 2 persona...

Tensionet në Veri, Kodheli: Për faj të politikës, ndërkombëtarët po ndihmojnë

Zv. presidentja e Asamblesë Parlamentare në NATO, Mimi Kodheli tha në një intervistë për Euronews Albania se qetësia dhe mençuria me të cilën përfaqësuesit...

“Reflekton” Kurti! Lë të hapur mundësinë e zgjedhje të reja në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një fjale të mbajtur në forumin e Bratislavës e la të hapur mundësinë për zgjedhje të reja në...

A do të takohesh me presidentin Vuçiç? Kurti përgjigjet nga Bratislava

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti mori pjesë këtë të mërkurë në forumin që u mbajt për Ballkanin Perëndimor në Bratislavë. Gjatë fjalës në panelin përballë...

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×