6-vjeçarja dhe plaku mjekërbardhë, imami: Histori të ngjashme ka në Kuran

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në raste të tilla Zoti na tregon gjurmët e mëshirës së tij dhe i përkujton njerëzit se është Ai i cili e ka krijuar vdekjen, në të njëjtën kohë është Ai i cili e dhuron dhe jetën.

Ishte kjo deklarata e imam Erjol Haxhiut në një intervistë për Euronews Albania ndërsa komentonte temën se kush po i mbron fëmijët nën rrënojat e tërmetit që shkatërroi zonat afër kufirit turko-sirian.

Referuar 6-vjeçares që tha se e shpëtoi një plak mjekërbardhë, zv. Myftiu i Tiranës u shpreh se edhe të rriturit, edhe fëmijët kanë një mbrojtje të veçantë dhe histori të ngjashme janë edhe në Kuran.

- Advertisement -

“Një nga gjërat që i mbron fëmijët janë punët e mira që bëjnë prindërit e tyre dhe kjo me të vërtetë është shumë interesante, po prap në Kuran,” – tregoi Haxhiu duke rrëfyer kështu një tjetër histori të shkruar në librin fetar.

“Rastin e kësaj vajzës nuk e di, ndoshta kanë bërë ndonjë punë të mirë të fshehtë dhe Zoti ka dashur t’iu japë një mesazh pozitiv duke ua mbrojtur fëmijën edhe duke qëndruar nën rrënoja tre ditë, pa pasur asnjë lloj problemi shëndetësor.,” – u shpreh imami.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Pritet certifikimi i dronëve “taksi” për njerëzit gjatë Lojërave Olimpike 2024

Një shërbim taksi ajror elektrik do të nisë gjatë Lojërave Olimpike 2024. Por si do të duket në të vërtetë udhëtimi? "Fillimisht do të bëni...

“Fyerje ndaj kombit shqiptar”, Goxhaj: 82 deputetë votuan pro gjykatës speciale

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, i ati i Dritan Goxhajt, për të cilin Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin ta ekstradojë në gjykatën e Hagës ishte...

Flet babi i Dritan Goxhaj: Është i qetë, i bindur që nuk do të ekstradohet

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, ka folur në Euronews Albania në lidhje me arrestimin e djalit të tij, Dritan Goxhaj, me urdhër të Gjykatës Speciale në...

TË FUNDIT

Pritet certifikimi i dronëve “taksi” për njerëzit gjatë Lojërave Olimpike 2024

Një shërbim taksi ajror elektrik do të nisë gjatë Lojërave Olimpike 2024. Por si do të duket në të vërtetë udhëtimi? "Fillimisht do të bëni...

“Fyerje ndaj kombit shqiptar”, Goxhaj: 82 deputetë votuan pro gjykatës speciale

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, i ati i Dritan Goxhajt, për të cilin Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin ta ekstradojë në gjykatën e Hagës ishte...

Flet babi i Dritan Goxhaj: Është i qetë, i bindur që nuk do të ekstradohet

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, ka folur në Euronews Albania në lidhje me arrestimin e djalit të tij, Dritan Goxhaj, me urdhër të Gjykatës Speciale në...

Fondet e BE-së në Tunizi/ Nis zbatimi i marrëveshjes për ndalimin e emigrantëve

Paratë evropiane do të mbërrijnë së shpejti në Tunizi për të ndalur fluksin e emigrantëve. Komisioni Evropian ka njoftuar se disbursimi do të nisë...

“Basha të na bashkohet”, Duka: Çdo aksion opozitar është pozitiv

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka tha në një intervistë për Euronews Albania se për të çdo aksion opozitar është pozitiv. Ai tha se...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×