700 mijë $ për një foto me Trump, Meta paralajmëron gjyq në Vjenë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti Ilir Meta e cilësoi një mashtrim të ricikluar nga ‘rilindja’ shkrimin e gazetës austriake “Kronen Zeitung” që e akuzon se ka paguar 700 mijë dollarë për një foto me presidentin amerikan Donald Trump ditën e betimit të tij si president.

I pyetur nga gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha se ç’koment kishte lidhur me artikullin në fjalë, Meta tha se ka lajmëruar ambasadën shqiptare në Austri, ndërsa paralajmëroi padi për autorët e shkrimit, emrat e të cilëve siç tha shumë shpejt do t’i bëjë publikë.

“Do jetë edhe një gjyq në Vjenë për këtë shkrim të kësaj gazete. E gjitha është vetëm një mashtrim. Këto foto i kam bërë që 30 vjeç me personalitete nga e gjithë bota, e kam nxjerrë mallin e fotos. As nuk kam paguar e as nuk do të paguaj asnjë cent për asnjë lloj fotoje apo lobimi. Kemi njoftuar ambasadën në Vjenë për t’i informuar për korrektësi. Por të mos isha president nuk do t’i padisja. Ato do të shkojnë në gjyq dhe ka garë të madhe nga avokatët atje për të më përfaqësuar mua. Do t’i nxjerrë me emër të gjithë ata që kanë shkruar”, – tha Meta.

- Advertisement -

Meta theksoi se kjo është një çështje që ka marrë përgjigje shteruese në vitin 2018 nga LSI, dhe shpjegoi se në 2017 ka qenë në SHBA bashkë me deputetin e LSI Petrit Vasili, i ftuar nga komiteti organizator i ceremonisë në cilësinë e kryetarit të parlamentit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

NATO njofton shtimin e trupave të KFOR-it në Kosovë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka njoftuar përmes një postimi në Twitter se do të ketë një shtim të forcave të KFOR-it në Kosovë. “Misioni...

VIDEO| Momenti kur arrestohet ushtari i Laert Haxhiut, zbërtheu grupin e vrasësve

Euronews Albania, ka siguruar me video momentin e arrestimit të Artan Tafanit, bashkëpunëtor i drejtësisë, që çoi në zbulimin e disa vrasjeve dhe shpërthimeve...

“Përgatita personalisht gjithçka më 24 shtator”, Radoiçiç: Arsyeja e sulmit

Milan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike...

TË FUNDIT

NATO njofton shtimin e trupave të KFOR-it në Kosovë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka njoftuar përmes një postimi në Twitter se do të ketë një shtim të forcave të KFOR-it në Kosovë. “Misioni...

VIDEO| Momenti kur arrestohet ushtari i Laert Haxhiut, zbërtheu grupin e vrasësve

Euronews Albania, ka siguruar me video momentin e arrestimit të Artan Tafanit, bashkëpunëtor i drejtësisë, që çoi në zbulimin e disa vrasjeve dhe shpërthimeve...

“Përgatita personalisht gjithçka më 24 shtator”, Radoiçiç: Arsyeja e sulmit

Milan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike...

Milan Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë

Millan Radoiçiç ka pranuar pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Basnjkë më 24 shtator. Përmes një letre të lexuar nga avokati i tij Goran Petronijeviç...

Fillojnë procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante në SPAK

Prokuroria e Posaçme ka njoftuar se tashmë kanë nisur procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante. Këshilli i Lartë i Prokurorisë bën thirrje që të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×