English

“8 mijë-20 mijë dollar i kushton shqiptarëve të ikin në Amerikë”-avokati amerikan

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Gary Yerman ishte këtë të premte i ftuar në një intervistë për “Good Morning Albanians” ku ka treguar se sa mund t’i kushtojë një shqiptari, “ëndrra amerikane”.

- Advertisement -

Ai tha se një shqiptar i cili do të fillojë këtë proces dokummentash do duhet të paguajë dikur te 8-20 mijë dollarë për avokatin.

“Nëse vini këtu me një vizë turistike dhe jeni duke kërkuar për një punëdhënës dhe doni të nisni këtë proces, kostoja për një avokat dhe tarifat e aplikimit variojnë nga 8000 dollarë deri në 20.000 dollarë mesatarisht.

Ky është një proces me tre hapa dhe shumica e avokatëve ju lejon të paguani me këste. Ju bëni një pagesë fillestare për të nisur procesin. Ndoshta pas një viti në fazën e dytë, ju duhet të bëni pagesën e dytë”,-tha avokati.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?