English

80% e qytetarëve shqiptarë do të kenë kryebashkiakë socialistë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati thotë se PS do fitojë thellë në zgjedhjet e ardhshme lokale.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania Bushati u shpreh se pas zgjedhjeve të 14 majit, 80 për qind e bashkive të vendit do të drejtohen nga PS.

Sipas Bushatit, këta janë votues që historikisht kanë votuar PS dhe ky trend do të vazhdojë.

“Nuk ka sfidë, në Shqipëri do ketë kryetar bashki e të PS në 80 për qind të tyre. Është matematikë e thjeshtë, 80 për qind e qytetarëve votojnë historikisht PS. Trendi është ky dhe trendet nuk ndryshojnë shumë në Shqipëri”, tha Bushati.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×