A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Brikena Kasmi, ish-zv.ministre e Drejtësisë tha në emisionin Now në Euronews Albania se rasti i Arben Ahmetajt është trumbetuar shumë në media, por duhet ndarë pjesa politike nga ajo juridike.

Sipas saj, Ahmetaj është thënë se akuzohet për inceneratorët, por arrestimi i tij nuk i intereson publikut duke qenë se pagesat për inceneratorët vijojnë të bëhen.

“Duhet përshëndetur SPAK që të paktën prej 2021 po merret me subjekte të nivelit të lartë. Në rastin e akuzave, kur duam ta shpëtojmë dikë i japim shumë akuza. Do t’i përjashtoj pa e lexuar dosjen; që të ketë pastrim parash duhet që Ahmetaj të ketë një veprimtari kriminale. Duhet të vërtetohet korrupsioni, që po mbush 10-vjeçarin për Ahmetajn, pasi ka qenë zv.kryeministër dhe njeriu më i rëndësishëm i qeverisë”, tha Kasmi.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vijon regjistrimi në kopshte dhe  çerdhe, ja çfarë dokumentesh duhen

Në datën 5 qershor nisen procedurat e regjistrimit për fëmijët që do të ndjekin çerdhet publike në kryeqytet. Prindërit kanë afat deri të premten (9 qershor) për të përfunduar...

Roboti vendos mitrën në trupin e nënës, gjinekologia: Hera e parë që nuk e bën mjeku

Elinda Gjata, gjinekologe është shprehur se hera e parë që një fëmijë ka lindur me uterus të implantuar ka qenë në vitin 2014. I ftuar...

Dy të vrarë si pasojë e të shtënave në një ceremoni diplomimi në Virxhinia

Dy njerëz janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një ceremoni diplomimi në Riçmond...

TË FUNDIT

Vijon regjistrimi në kopshte dhe  çerdhe, ja çfarë dokumentesh duhen

Në datën 5 qershor nisen procedurat e regjistrimit për fëmijët që do të ndjekin çerdhet publike në kryeqytet. Prindërit kanë afat deri të premten (9 qershor) për të përfunduar...

Roboti vendos mitrën në trupin e nënës, gjinekologia: Hera e parë që nuk e bën mjeku

Elinda Gjata, gjinekologe është shprehur se hera e parë që një fëmijë ka lindur me uterus të implantuar ka qenë në vitin 2014. I ftuar...

Dy të vrarë si pasojë e të shtënave në një ceremoni diplomimi në Virxhinia

Dy njerëz janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një ceremoni diplomimi në Riçmond...

Inxhinieri biomjekësor: Brenda 5 viteve do lindë fëmija i parë nga mitra artificiale

Emand Mertenika, inxhinieri biomjekësor, tha për “Good Morning Albanians” se brenda 5 viteve do bëhet e mundur që një fëmijë të krijohet jashtë trupit...

Pas shkatërrimit të digës nga Rusia, evakuohen banorët nga Hersoni

Ukraina e ka akuzuar Rusinë se e ka sulmuar një digë të madhe në lumin Dnjepër në rajonin e Hersonit të pushtuar nga Rusia. Pas...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×