A do i kërkoni Bashës ndjesë publike për akuzat për paratë ruse? Përgjigjet Berisha

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i PD-së Sali Berisha tha se në mënyrë të përsëritur ka mohuar dosjen ruse, teksa u pyet se nëse do i drejtohet Lulzim Bashës me një ndjesë publike nëse rezulton se ky i fundit se nuk është pjesë e lobimit rus.

Në një deklaratë për mediat ai tha ndër të tjera se i ka kërkuar Bashës të deklarojë se nga është burimi i parave të marra vite më parë

“Nëse ka njeri që ka mohuar dosjen ruse në mënyrë të fuqishme e të përsëritur ambasadorit dhe të dërguarit të SHBA ka qenë Sali Berisha. Për katër vite kam hedhur poshtë lobimin rus. Në prill të vitit 2022 I deklarohet Lulzim Bashës se ka futur duart thellë në xhepat rusë, ndërkohë ndërhynë Engjëll Agaçi dhe bllokon dosjen. Më erdhën mesazhe nga bashkë atdhetarët tanë në SHBA ku më njoftuan se nuk kanë dhënë asnjë qindarkë për “Muzin” por kemi firmosur për të ndihmuar PD-në. Pasi kam marrë informacionet atëherë kam deklaruar se burimi i parave mund të jetë rus dhe i kam kërkuar Bashës të deklarojë burimin e parave”- tha Berisha.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi, nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Italia, vendi i parë perëndimor që ndalon ChatGPT

Italia është bërë vendi i parë perëndimor që ka bllokuar chatbot-in e avancuar ChatGPT. Autoriteti italian i mbrojtjes së të dhënave tha se kishte...

Bardh Sejdari tregon për “Barometrin” sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet

Bardh Sejdari ka treguar në emisionin “Barometri” se sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet. Ai ka bërë një analizë të shkurtër se sa shkon...

TË FUNDIT

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi, nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Italia, vendi i parë perëndimor që ndalon ChatGPT

Italia është bërë vendi i parë perëndimor që ka bllokuar chatbot-in e avancuar ChatGPT. Autoriteti italian i mbrojtjes së të dhënave tha se kishte...

Bardh Sejdari tregon për “Barometrin” sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet

Bardh Sejdari ka treguar në emisionin “Barometri” se sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet. Ai ka bërë një analizë të shkurtër se sa shkon...

Rritet shqetësmi për kostot e jetesës në Tiranë, si ndryshoi në matjet e Barometrit?

Shqetësimi i qytetarëve për koston e jetesës në kryeqytet është rritur. Të ndarë sipas gjinive 32.8% e atyre që mendojnë kështu janë meshkuj, ndërsa...

A është përmirësuar transporti publik në kryeqytet? E zbulon Barometri

Transporti publik është renditur si një nga problematikat kryesore sa i përket qytetarëve të Tiranës. 13.4% e të pyeturve nga Barometri i përkasin gjinisë femërore,...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×