A do të lirohet sot Diana Bahçja? Avokatja Gjonaj bashkohet me apelin e familjarëve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokatja Eranda Gjonaj iu bashkua apelit të familjarëve të Diana Bahçjas për lirimin e saj.

Ajo tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se beson që sot, maksimumi nesër, nëna lehonë do të bashkohet me foshnjën e saj që për shkak të arrestimit e la 8-ditësh.

“Të jem e sinqertë unë besoj dhe te aspekti human i gjykatave shqiptare. Jemi mësuar që sapo dëgjojmë një ngjarje të tillë sulmojmë direkt sistemin e drejtësisë, por unë shpresoj, kam një bindje që ajo mund të lirohet sot, maksimumi nesër, por shpresoj që sot sepse 5 ditë është ai afati, nuk është 5 ditë, por brenda 5 ditëve që të lirohet sipas kërkesës që kanë bërë avokatët dhe unë shpresoj sepse parimi i humanizmit është parim që duhet të udhëhiqemi. Këtë apel bëj dhe unë si avokate, të mos udhëhiqemi vetëm nga parimi i ndëshkueshmërisë,” – u shpreh Gjonaj.

- Advertisement -

25-vjeçarja Diana Bahçja është arrestuar nga policia duke e shkëputur nga djali i saj vetëm 8 ditësh, pasi gjykata e shkallës së parë në Tiranë i ka vendosur një gjobë në vitin 2020 prej 2 milionë e 500 mijë lekë të vjetër, duke ia konvertuar një javë më parë, në 50 ditë burg.

Ajo është dënuar për braktisjen e një fëmije nga martesa e parë, por ajo mohon ta ketë bërë këtë gjë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

KAS vendos rinumërimin e votave për kryetar në një tjetër bashki

KAS vendos rinumërimin e votave për kryetar bashkie në Belsh. Rinumërimi është vendosur të kryet të martën në orën 13:30. Vijon...

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

TË FUNDIT

KAS vendos rinumërimin e votave për kryetar në një tjetër bashki

KAS vendos rinumërimin e votave për kryetar bashkie në Belsh. Rinumërimi është vendosur të kryet të martën në orën 13:30. Vijon...

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e tij nga Kuvendi,...

Arrestimi i Sekretares së MSH, Braçe: U vranë njerëz në bulevard e s’foli njeri

Deputeti socialist, Erion Braçe ka folur sa i takon debatit për arrestimin e sekretares së përgjithshme te Shëndetësia. Në fjalën e tij në Kuvend, referuar...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×