English

A ka bashkim të demokratëve? Prençi: Dreka nuk synonte pajtimin në PD

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidati në Primaret e PD-së për Bashkinë e Kamzës, Shemsi Prençi thotë se dreka e organizuar nga deputeti demokrat, Xhelal Mziu në të cilën morën pjesë deputetë të dy grupimeve brenda kësaj force politike, nuk kishte si synim pajtimin mes palëve.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, Prençi u shpreh se ishte thjesht një drekë mes miqsh.

“Ndoshta do të isha personi jo i duhur për të komentuar këtë temë, por gjithsesi, me atë që unë kam parë, unë personalisht si aktivist i PD-së, kam 3-4 muaj që merrem me riorganizimin e PD-së në Kamzë dhe jo vetëm në Kamzë, këtë drekë e shoh si një drekë miqsh, pa shkëkqim për vitin e ri dhe pa shkëlqim për politikën. Janë miq, sepse benda grupeve ka marrëdhënie të shëndosha të individëve të caktuar.

Rasti i deputetit Xhelal Mziu presupozon që ka miqësi të ngushtë me pjesëtarë të grupit të Alibeajt, por edhe me pjesëtarë të grupit Berisha, si dhe i tillë ka ofruar një drekë fundviti, qëllimi nuk mendoj se ka qenë për qëllim pajtimi, por thjesht për të kaluar një drekë.  Ndoshta është një qëllim më i largët i zotit Mziu, sepse ende çështja e garimit për 14 majin nuk ka përfunduar”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?