A ndikoi “takimi Balla-Basha” në rezultatet e Roland Bejkos?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Blendi Çeka, pedagog në Universitetin e Tiranës tha në emisionin Barometri se në sondazhin e publikuar në 8 maj, kandidati Arlind Qori kishte potencial më të madh për t’u zgjeruar se Bejko, por kur vinte çështja tek vendimmarrja ky i fundit rezultonte më para.

Ai u shpreh se 10 ditët e fundit të fushatës kanë ndikuar negativisht te Bejko.

Këtu, sipas Çekës mund të ketë ndikuar edhe publikimi i videos ku pretendohej për një takim Basha-Balla që mund të ketë lëkundur besueshmërinë e votuesve të tij potencialë.

- Advertisement -

“Ka dhe një ngjarje tjetër; ditët e fundit të fushatës është publikuar një video nga “Bashkë fitojmë që evidentohet Basha që ngrinte pikëpyetjen sa i përket besueshmërisë, takimi me Ballën. Ai mesazh prekte votuesit potencialë të Bejkos, se kishte të bënte me besueshmërinë”, tha Çeka.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike këtë të enjte është marrë vendimi që të përjashtohen 11 deputetët të kësaj force politike. Mbledhja e Kryesisë...

Kurti: Nëse Serbia kalon pandëshkuar, do ta përsërisë krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës për sanksionim dhe ndëshkim të Serbisë nga faktori ndërkombëtar për sulmin ndaj...

A do shtoj Shqipëria trupa ushtarakë në Kosovë? Rama: Shikoni filmin “Golda”

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte në një konferencë për mediat, ku i pyetur nëse Shqipëria si anëtare e NATO-s do të shtojë...

TË FUNDIT

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike këtë të enjte është marrë vendimi që të përjashtohen 11 deputetët të kësaj force politike. Mbledhja e Kryesisë...

Kurti: Nëse Serbia kalon pandëshkuar, do ta përsërisë krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës për sanksionim dhe ndëshkim të Serbisë nga faktori ndërkombëtar për sulmin ndaj...

A do shtoj Shqipëria trupa ushtarakë në Kosovë? Rama: Shikoni filmin “Golda”

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte në një konferencë për mediat, ku i pyetur nëse Shqipëria si anëtare e NATO-s do të shtojë...

Rama: Për të parandaluar konfliktin, KFOR të marrë në kontroll Veriun sa më parë

Kreu i qeverisë Edi Rama në një dalje për mediat teksa ka folur për situatën në Veri të Kosovës është shprehur se Qeveria e...

Propozimi për Asociacionin nga Osmani/ Rama: Hap pozitiv për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë draftin për statutin e Asociacionit të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×