English

“Adoleshenti tentoi disa herë vetëvrasjen”, Hazizaj: Pasojë e bullizmit ekstrem

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Altin Hazizaj ishte këtë të diel i ftuar në Euronews Albania për të folur për rastin e vetëvrasjes nga bullizmi të 41-vjeçares, Bedrie Loka. Ai tha se ky rast fatkeq tregon se shpesh strukturat e policisë dhe prokurorisë nuk funksionojnë siç duhet.

- Advertisement -

Ai tha se më herët ka qenë edhe një adoleshent i cili pasi u bullizua për një video të shpërndarë jo me dëshirën e tij, ka tentuar disa herë vetëvrasjen.

“Ne kemi kërkuar, parlamenti nuk e ka miratuar, ne kemi kërkuar që para 7 viteve, që rastet e bullizmit ekstrem si ndaj fëmijëve edhe ndaj të rriturve, por sidomos ndaj fëmijë vetë konsiderohen vepër penale, pasi pasoja që jep bullizmi ekstrem si rasti i zonjës, i çon njerëzit drejt vetëvrasjes.

Ne kemi pasur rastin e një adoleshenti, një fëmijë 13-14 vjeçar, një video e tij u bë virale dhe për këtë a ka bërë disa herë tentativë për vetëvrasje. Çfarë borxhi i ka një fëmijë botës që qesh me videon e tij ndërkohë që ai nuk ka dhënë në asnjë mënyrë dhe në asnjë moment miratinim e tij, që kjo video të shpërndahet në internet”,-tha Hazizaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?