English

Aeroporti rus në Kazan pezullon punën përsëri për “shkaqe sigurie”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Autoritetet në rajonin Tarastan të Rusisë i pezulluan të hënën për tri orë aktivitetet në aeroportin ndërkombëtar në Kazan, për “shkaqe sigurie”.

- Advertisement -

Në javët e fundit, ky aeroport e ka pezulluar punën disa herë, për shkak të sulmeve ukrainase me dronë ndaj lokacioneve ushtarake dhe industriale në këtë rajon.

Në prill, dronët e goditën një rafineri nafte dhe një konvikt në zonën e veçantë ekonomike, Alabuga, në Tatarstan, ku ndodhen më shumë se 20 ndërmarrje industriale, përfshirë fabrika të inxhinierisë mekanike dhe të përpunimit të metaleve.

Raportohet se ky vend është duke prodhuar edhe dronë.

Ky rajon ndodhet më shumë se 1.200 kilometra larg kufirit mes Ukrainës dhe Rusisë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?