Afati i fundit në KQZ, PD pritet të garojë në 16 bashki, mungojnë ende 2 emra

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sot është afati i fundit për partitë politike për të dorëzuar në KQZ emrat e kandidatëve që do të garojnë për zgjedhjet e 14 majit.

Në orën 12:00 kryetari i komanduar i PD, Enkelejd Alibeaj zhvillon mbledhjen për dy bashkitë për të cilat nuk u vendos një natë më parë për daljen apo jo me kandidatë për kryetar bashkie, në Kurbin dhe Vaun e Dejës.

Gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu tha se në mbledhjen e zhvilluar një ditë më parë ka pasur deklarime të ndryshme, ndaj pritet të shihet qëndrimi i këtyre dy kandidatëve nëse do të pranojnë në garojnë për PD zyrtare apo do ta lënë garën të hapur për kandidatët e primareve.

- Advertisement -

Ndërkohë, deputetet e PS, Besjan Ajazi dhe Benet Beci dorëzuan mandatin e deputetit në kuvend pasi do të kandidojnë në zgjedhjet lokalet për bashkitë e Gramshit dhe Shkodrës.

Kandidatët e konfirmuar nga PD për 14 Majin

Tiranë-Roland Bejko

Mallakastër- Agron Kapllanaj

Lezhë – Sandër Marku

Patos- Pranvera Rizai

Fier -Eriselda Zotaj Çelaj

Korçë-Gjergji Gjata

Poliçan – Florian Qamo

Kuçovë – Ilirjan Koxhaj

Kamëz – Bilbil Bajraktari

Krujë – Sabah Sheta

Dibër – Naim Gazidede

Dimal- Dritan Sula

Librazhd -Bujar Vreto

Vorë- Ibrahim Bruka

Sarandë- Skënder Muço

Mirditë-Mark Ruçi

Bashkitë që janë prezantuar kandidatë dhe ende nuk konfirmohet pjesëmarrja në zgjedhje

Kurbin- Genc Doçi

Vau i Dejës- Klomentina Drini

Bashkitë që nuk do të ketë kandidatë

Elbasan

Shkodër

Durrës

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti: Nëse Serbia kalon pandëshkuar, do ta përsërisë krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës për sanksionim dhe ndëshkim të Serbisë nga faktori ndërkombëtar për sulmin ndaj...

A do shtoj Shqipëria trupa ushtarakë në Kosovë? Rama: Shikoni filmin “Golda”

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte në një konferencë për mediat, ku i pyetur nëse Shqipëria si vend anëtare e NATO-s do të...

Rama: Për të parandaluar konfliktin, KFOR të marrë në kontroll Veriun sa më parë

Kreu i qeverisë Edi Rama në një dalje për mediat teksa ka folur për situatën në Veri të Kosovës është shprehur se Qeveria e...

TË FUNDIT

Kurti: Nëse Serbia kalon pandëshkuar, do ta përsërisë krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës për sanksionim dhe ndëshkim të Serbisë nga faktori ndërkombëtar për sulmin ndaj...

A do shtoj Shqipëria trupa ushtarakë në Kosovë? Rama: Shikoni filmin “Golda”

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte në një konferencë për mediat, ku i pyetur nëse Shqipëria si vend anëtare e NATO-s do të...

Rama: Për të parandaluar konfliktin, KFOR të marrë në kontroll Veriun sa më parë

Kreu i qeverisë Edi Rama në një dalje për mediat teksa ka folur për situatën në Veri të Kosovës është shprehur se Qeveria e...

Propozimi për Asociacionin nga Osmani/ Rama: Hap pozitiv për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë draftin për statutin e Asociacionit të...

Rama: Ekziston rreziku për një republikë të KFOR në Veri, duhet diplomaci e mençuri

Kryeministri Edi Rama, mbajti këtë të enjte një konferencë për media ku u ndal tek tensionet në veri të Kosovës. Rama tha se ekziston mundësia...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×