English

Aksidentohen në minierën e Bulqizës, humb jetën një minator, plagoset një tjetër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një minator ka humbur jetën dhe një tjetër ka mbetur i plagosur pas një aksidenti që ka ndodhur në minierën e Bulqizës.

- Advertisement -

Policia bën me dije se gjatë punës në një subjekt minerar në Thekën, Martanesh, shtetasi A.P., dhe H.B., të dy me detyrë vagonist në minierë.

Si pasojë e plagëve të marra shtetasi A.P., ka humbur jetën, ndërsa shtetasi H.B., është transportuar në spital për ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?