Aktori kosovar bën deklaratën e fortë: Politikanët shqiptarë janë të palexuar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktori kosovar Amond Morina, ishte i ftuar këtë të premte në emsionin Goodmornings Albanians në Euronews, ku foli në lidhje me daljen në kinema të filmit “Adnan Kafazi”, ku ai është protagonist.

Gjatë bisedës në studio, Morina u ndal dhe te pjesëmarrja e aktorëve në politikë. Ai tha se ky kalim nga arti në parlament është absurd dhe vjen për shkak të kushteve të vështira ekonomike që kanë aktorët.

Morina theksoi se parlament në në trojet ku ka shqiptarë janë të mbushur me njerëz të palexuar.

- Advertisement -

“Ti mendon se janë të lexuar. Kqyrni parlamentet anembanë trojeve tona kombëtare dhe është për t’u dëshiruar. Ka aktorë në parlament dhe këtu dhe në botë.

Aktori lobon vetëm në skenë. Kalimi i aktorëve në politikë tregon për gjendjen e mjerueshme të teatrit dhe kinemasë gjithandej shqiptarëve. Ku ka nevojë një aktor i sukseshëm të merret me politikë. Është absurde, se ti nëse je aktor i sukseshëm është gjynah ta ndërpresësh karrierën. Në vend që ne ta shijojmë atë aktor për shkak të kushteve në teatër shkojnë në politikë të jetojnë më dinjitetshëm

Duhet ta kuptojnë shqiptarët që jo çdo gjë politikë. Artistët, shkrimtarët, poetët nuk duhet të merrren me politikë se janë të të gjithëve nuk duhet ta ndajnë audiencën”, tha Morina.

 

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zhvlerësohet sërish valuta ruse

Rubla ruse është dobësuar sërish kundrejt dollarit amerikan në fillim të muajit tetor, pavarësisht një përmirësimi të lehtë të martën. Tregtimi i një dollari amerikan...

Inxhinieri: E dashuroj një grua virtuale, spikere lajmesh po e po

Inxhinieri Biomjekësor, Ermand Mertenika thë në “Good Morning Albanians” se ai do e dashuronte një grua sintetike. Duke diskutuar për spikeren më të re të...

Xhaxhiu: Euronews Albania ia doli me spikeren virtuale “Tokyo Tirana”

Gazetari Rezar Xhaxhiu ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në...

TË FUNDIT

Zhvlerësohet sërish valuta ruse

Rubla ruse është dobësuar sërish kundrejt dollarit amerikan në fillim të muajit tetor, pavarësisht një përmirësimi të lehtë të martën. Tregtimi i një dollari amerikan...

Inxhinieri: E dashuroj një grua virtuale, spikere lajmesh po e po

Inxhinieri Biomjekësor, Ermand Mertenika thë në “Good Morning Albanians” se ai do e dashuronte një grua sintetike. Duke diskutuar për spikeren më të re të...

Xhaxhiu: Euronews Albania ia doli me spikeren virtuale “Tokyo Tirana”

Gazetari Rezar Xhaxhiu ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në...

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×