Akuza për vrasje Doshi-Meta dhe McGonigal, gazetari: Thuhet se u paguan 500 mijë €

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I ftuar në studion e Euronews Albania, gazetari Basir Çollaku, u pyet në lidhje me një lajmin e qarkulluar në media, se ish-deputeti Tom Doshi ka takuar Charles McGonigal dhe i ka kërkuar që FBI-të hetojë planin e pretenduar për vrasjen e tij nga Ilir Meta.

Gazetari tha se një episod i tillë është i përmendur dhe pretendohet se është bërë dhe një pagesë prej 500 mijë euro.

Ai shtoi se drejtësia amerikane pritet t’i zbardhë të gjitha çështje të pretenduara për shkak të seriozitetit me të cilën po shqyrtyohet kjo çështje.

- Advertisement -

Pjesë nga biseda:

Sidorela Gjoni: I referohem asaj që përflitet më tepër, është rasti i biznesmenit Tom Doshi, i cili thuhet se ka kërkuar ndihmë McGonigal në atë periudhë, që të hetoj Meta pasi në gjykimin e tij kishte një pretendim se ai mudn t’i cënonte jetën.

Basir Çollaku: Është një episodi i tillë i përmendur dhe është një shumë prej 500 mijë euro e pretenduar se është paguar për të kryer një shërbim të tillë. Për të parë dhe për të hequr këtë sanksion të Departamentit Amerikan të Shtetit. Përveç kësaj janë dhe shumë biznesmenë të tjerë shqiptarë dhe politikan që e kanë takuar McGonigal.

Hetuesi po hetohet prej 5 vitesh. Serioziteti me të cilin ata i marrin dhe i hetojnë çështjet është shumë i madh.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

TË FUNDIT

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

“I korruptuari perceptohet si i zoti”, Qiraxhi: Ndikon klima e pandëshkueshmërisë

Aktivisti Mirgen Qiraxhi është shprehur se në Shqipëri i korruptuari perceptohet si një njeri i aftë dhe i zoti dhe i pakorruptuari perceptohet si...

SPAK lëshon 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka lëshuar 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×