Alfred Lela: Sa vite mund dënohet Arben Ahmetaj dhe ku do shkojnë paratë…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Alfred Lela tha në emisioni Now në Euronews Albania se fakti që qeveria nuk bie me gjithë skandalet qindra miliona euroshe që ndodhin, siç është rasti i ish-ministrit Arben Ahmetaj, tregon se gjithçka është inskenim.

Sipas tij, fitoja e drejtësisë për publikun në rastin e Ahmetaj nuk është a do dënohet dhe sa do dënohet ai, por të gjendet se ku kanë shkuar miliona eurot e inceneratorëve që nuk punojnë.

“E kemi një ministër që u dënua, u duk sikur gjërat në Shqipëri u rregulluan, dhe çfarë ndodhi, ndenji 1 vit dhe tani është në shtëpi. Ajo që mbetet dëm është kostoja financiare që është e publikut. Ndëshkimi i vërtet është ku janë këto 400 mln euro të inceneratorëve që nuk punojnë. Nuk duhet parë hakmarrja edhe nga publiku se u dënua Ahmetaj. Ja iku në burg, do dënohet me 3 vjet, do bëjë 1, do dalë. Po lekët ku janë? Dhe SPAK që ka marrë Ahmetaj ka thënë s’e dimë kë të dënojmë se nuk e dimë kush janë pronarët”, tha Lela.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...

Babai i Naimit konfirmon takimin me djalin në burg: Ç’më tha për vrasjen e Liridonës

Babai i Naim Murselit, Shabani, ka konfirmuar se ka takuar të virin në burgun e sigurisë së lartë, ku ai po mbahet si i...

TË FUNDIT

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...

Babai i Naimit konfirmon takimin me djalin në burg: Ç’më tha për vrasjen e Liridonës

Babai i Naim Murselit, Shabani, ka konfirmuar se ka takuar të virin në burgun e sigurisë së lartë, ku ai po mbahet si i...

Grabitën 2 shtetas nën kërcënimin e një arme false, arrestohet njëri prej autorëve

Një 17-vjeçar në Tiranë ka rënë në prangat e Policisë dhe një bashkëmoshatar i tij është shpallur në kërkim. Lajmin e bëri të ditur Policia...

Arrestimi i të dyshuarit të katërt për vrasjen e Liridonës, reagon Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka reaguar pas arrestimit të personit të katërt të përfshirë në vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×