Altin Rraklli: Trajneri Sylvinho komunikon në shqip me futbollistët e Kombëtares

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish futbollisti i Kombëtares, Altin Rraklli thotë se trajneri i përfaqësueses shqiptare, komunikon në gjuhën shqipe me futbollistë dhe kjo është diçka pozitive.

Në një intervistë për Euronews Albania, Rraklli u shpreh se Sylvinho gjendet afër skuadrës  teksa është aktiv edhe në stërvitje.

“Gjithmonë, te ndryshimi i trajnerit, gjëja e parë që pret është komunikimi me skuadrën dhe vetë ai është aktiv edhe në stërvitje. Është afër skuadrës, nuk mban distancën me skuadrën, identifikohet me skuadrën. Këtë duhet të bëjë trajneri në radhë të parë.

- Advertisement -

Sylvinho është edhe më i ri në moshë dhe e ka më të mundur këtë gjë. Gjëja tjetër që unë mora vesh te trajneri i ri, është komunikimi me skuadrën në gjuhën shqipe dhe kjo gjëja më e mirë, përfaqësojmë Shqipërinë, nuk jemi në klube”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×