English

Analiza e Kreshnik Spahiut: A do ndryshojë marrëdhënia Rama-Veliaj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk mund t’ia heqë mbrojtjen Erion Veliajt sepse ky i fundit është bashkudhëtari politik i kryeministrit dhe njeriu që ka dijeni për çdo procedurë të firmosur nga ai.

- Advertisement -

Sipas tij, në këtë moment nuk është vetëm Veliaj i ekspozuar ndaj SPAK, por shumë më tepët është Edi Rama.

“Është e pamundur që një aferë 100 mln euro të kalojnë pa dijeninë e kryeministrit, madje çdo kullë në Tiranë është dhënë nga Rama jo nga Veliaj, sikur një t’i nxjerri Ramës e hedh në erë. Veliaj është bashkudhëtari politik i Ramës dhe ka informacion për çdo procedurë që Rama ka nënshkruar apo urdhëruar. Në këtë moment nuk është vetëm Veliaj i ekspozuar përballë SPAK, më shumë është Rama; sikur një nga bashkëpunëtorët e tij të çedojë e hedh në erë Ramën”, tha Spahiu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?