Apartamente dhe biznese të ngritura me paratë e krimit! Policia bën sikur i heton…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anduena Llabani ka ngritur shqetësimin se paratë e krimit po përdoren për të ngritur ndërtesa dhe biznese ndërkohë që policia bën sikur i heton, por nuk i shkon çështjeve deri në fund.

Në një intervistë për  “Good Morning Albania”, gazetarja Llabani shtoi se nëse do të shikonim të ardhurat minimale dhe maksimale të punësuarve në Shqipëri, këto investime të mëdha që po bëhen janë të pajustifikueshme.

“Ne kemi lokale kemi gradaçela, kemi biznese, të cilat me çfarë parash ngrihen? Po të shikojmë punësimin në Shqipëri, të ardhurat minimale dhe maksimale, nuk besoj se e kemi të justifikueshme, këto aktivitete me investime kaq të mëdha, këto janë para që vijnë nga aktivitete jashtë Shqipërisë.

- Advertisement -

Se si vijnë këto para, a ka interes prokuroria? Po ka, se bëjnë sikur hapin çështje, nisin një hetim dhe nuk i shkojnë kurrë deri në fund, për të parë nëse është para e ligjshme kjo. Ne kemi para që e kanë marrë legjitimitetin me ngritjen dhe me shitjen e këtyre apartamenteve”,- tha për Euronews Albania gazetarja Anduena Llabani.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bratislavë, Rama batuta me Kovaçevskin: Integrimi na la pa flokë

Kryeministri Edi Rama “kritikoi” vonesat e anëtarësimit në Bashkimin Europian të vendeve të Ballkanit Perëndimor ndërsa mbante fjalën e tij në panelin e diskutimit...

Serbët vijojnë protestat, Kurti në Bratislavë takon Borrell dhe Lajçak

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pritet të takohet me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian Josep Borrell dhe të dërguarin e BE-së për dialogun...

Tensionet në Veri, Rama: Fuqia e ushtrisë serbe në kufi të Kosovës është zero

Kryeministri Edi Rama është i pranishëm në forumin “GLOBSEC 2023” që po mbahet në Bratislavë ku ka folur për situatën ne veri të Kosovës...

TË FUNDIT

Bratislavë, Rama batuta me Kovaçevskin: Integrimi na la pa flokë

Kryeministri Edi Rama “kritikoi” vonesat e anëtarësimit në Bashkimin Europian të vendeve të Ballkanit Perëndimor ndërsa mbante fjalën e tij në panelin e diskutimit...

Serbët vijojnë protestat, Kurti në Bratislavë takon Borrell dhe Lajçak

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pritet të takohet me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian Josep Borrell dhe të dërguarin e BE-së për dialogun...

Tensionet në Veri, Rama: Fuqia e ushtrisë serbe në kufi të Kosovës është zero

Kryeministri Edi Rama është i pranishëm në forumin “GLOBSEC 2023” që po mbahet në Bratislavë ku ka folur për situatën ne veri të Kosovës...

Al Pacino pritet të bëhet sërish baba në moshën 83-vjeçare

Mediat amerikane raportojnë se aktori i njohur Al Pacino pritet të bëhet sërish baba në moshën 83-vjeçare. Sipas TMZ, Noor Alfallah, e dashura 29-vjeçare...

Zbulime të reja në Pompei, gjenden trupat e 2 grave e 1 fëmije, viktima të vullkanit

Arkeologët në Pompei zbuluan mbetjet e tre viktimave të tjera të vullkanit Vezuvi, që shpërtheu në vitin 79 të Erës Sonë. Skeletet u gjetën në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×