Apeli: Dhe një pako makarona është ndihmë për fëmijët e shkollës “Ndoc Mazi”

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktivistja Marjana Koçeku, ka bërë apel për ndihmë për fëmijët e shkollës “Ndoc Mazi”.

Në një dalje për Euronews Albania, ajo theksoi se fëmijët e kësaj shkolle kanë nevojë dhe për  gjërat më bazike.

“Do ju lutesha të mos nënvlerësoni asnjë ndihmë sepse me të vërtetë  dhe një pako makarona dhe një xhup është ndihmë për këta fëmijë  që ju mungojnë dhe gjërat me bazike. Kontribuoni me veshje, me libra, këto ditë të ftohta”- theksoi ajo.

- Advertisement -

Shkolla “Ndoc Mazi” në Shkodër ka shumë problematika dhe duhet urgjentisht ndihma e secilit prej nesh. Aty janë 143 fëmijë, 76 vajza dhe 67 djem.

Janë 13 fëmijë me prind te divorcuar, 30 me ndihme ekonomike, 8 fëmijë rrezikojnë të braktisin shkollën prej kushteve të vështira ekonomike, 4 fëmijë nuk e kanë babanë 7 prej tyre janë me probleme shëndetësore nga me të ndryshmet si probleme me zemër, veshka, sy.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

TË FUNDIT

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×