English

Aplikacionet e kriptuara/ Topalli: Miliona transkripte që Franca i ka dërguar SPAK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Stefan Topalli, në një intervistë për Euronews Albania, ka komentuar punën e strukturave anti-korrupsion.

- Advertisement -

Ai foli dhe për aplikacionet Sky dhe Encro-Chat ku tha se Franca e Belgjika kanë në dorë mijëra transkriptime që i janë përcjellë SPAK.

Sipas tij ka hamendime që mes këtyre bisedave mund të ketë të përfshirë persona të politikës por dhe më gjerë.

“Jam në dijeni se Franca dhe Blegjika ka në dorë, mijëra ose miliona transkiptime që i janë përcjellë SPAK. Hamendimi është se nga këto chate, mund  të ketë persona të politikës, të policisë dhe më gjerë”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?