Arian Çani: Nuk besoj te revolucioni i Berishës, njerëzit duhet të ishin në rrugë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Arian Çani thotë se revolucioni nuk mund të kryhet, nëse thirrja për realizmin e saj vjen nga një parti politike.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Arian Çani u shpreh se prej vitesh, opozita nuk është në një linjë me popullin.

Sipas Çanit, përderisa nuk ka reagim ndaj vjedhjeve dhe korrupsionit në vend, kjo tregon që njerëzit janë indiferentë.

- Advertisement -

“Opozita në këto momente, prej vitesh nuk arrin dot të jetë në një frekuencë me popullin, me turmat e mëdha të njerëzve. Një revolucion i thirrur nga një parti, unë personalisht nuk besoj, kushdo qoftë ky. Arsyet mund të jenë të shumta.

Në një vend ku njerëzit abuzohen me xhepat e tyre pafund, ku faktet janë në dritë të diellit dhe njerëzit janë indiferentë, do të thotë që njerëzit kanë gjetur mënyra të tjera për të jetuar. Po t’u bënte përshtypje do ishin në rrugë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi, zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, gjatë vizitës në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, që po mbahet në Moldavi. Lajmi është bërë...

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë dhunuan ushtarë të...

TË FUNDIT

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi, zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, gjatë vizitës në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, që po mbahet në Moldavi. Lajmi është bërë...

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë dhunuan ushtarë të...

Roma zhgënjen në Europa League, spanjollët “Zot” të kompeticionit evropian

Sevilla ka konfirmuar dhe një herë tjetër se është “Zot” në kompeticionin e Europa League. Spanjollët regjistruan një tjetër trofe, ndërsa në finalen e...

Kurti nuk tërhiqet: Kosova nuk do të lejojë struktura paralele në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi këtë të enjte se kryetarët e komunave të zgjedhur në veri të Kosovës do të vijojnë të ushtrojnë...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×