English

Armatosja e Serbisë, Gashi: Ushqejnë madhështinë e mitologjisë, glorifikojnë humbjet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Blerim Gashi foli për armatosjen e Serbisë duke thënë se deklaratat që po bëjnë zyrtarët serb së fundi janë për të ushqyer madhështinë serbe.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, ai nënvizoi se me këto veprime që po bëjnë ppo glarifikojnë humbjet ndërsa shtoi se sa më shumë deklarata të tilla të bëjnë aq më mirë është për Kosovën.

“Kjo është për t’u konsumuar për nevoja politike të brendshme dhe për të ushqyer madhështinë serbe. Me këtë duan të thonë se janë të fortë dhe se e glarifikojnë humbjet përfshirë dhe humbjen e madhe të fundit për ta.

Do ishte për t’u çuditur nëse do të kishte një deklaratë të tillë të ministrit të mbrojtjes të një shërbëtori të Millosheviçit. Sa më shumë deklarata të tilla nga ministri serb, aq më mirë për Kosovën”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?