Asnjë skuadër shqiptare nuk e kalon raundin e parë në Champions

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ballkani i ka dhënë lamtumirën ligës së kampionëve, duke bërë që asnjë skuadër shqiptare të kalojë raundin e parë kualifikues. Të besuarit e Ilir Dajës u shtangën në Bullgari në kampionët e Ludogorets, me këta të fundit të cilët përmbysën disfatën 2-0 ntë 1 jave më parë.

Bullgarët arritën të shënonin dy gola që në pjesën e parë, ndërsa ritmi vijoi i njëjtë dhe në pjesën e dytë. Ishte sulmuesi ganez, Bernard Tekpeti ai i cili shënoi një dopietë në minutat 4 dhe 45’. Me nisjen e fraksionit të dytë, vendësit do të tregoheshin edhe më kërkues duke mos i dhënë mundësi skuadrës nga Suhareka.

Tizera e më pas Kaio Vidal vulosën triumfin 4-0, ndërsa rezultati në total për të dyja sfidat u regjistrua 4-2, kështu Ludogorets ka të drejtë të vijojë më tej aventurën në Ligën e Kampionëve, me Ballkanin që do të jetë pjesë e raundit të dytë kualifikues në Conference League.

- Advertisement -

Ajo çka vlen të përmendet është se asnjë skuadër shqiptare nuk kaloi raundi ne parë kualifikues të Champions, duke regjistruar një tjetër dështim.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

TË FUNDIT

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×