English

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur.

- Advertisement -

Si pasojë tre persona kanë mbetur të lënduar, por për fat të mirë janë jashtë rrezikut për jetën.

Në pamje shihet se autobusi i linjës Lundër-Farkë e Vogël- Tiranë është përmbysur ndërsa ka përplasur dhe disa makina të tjera që ndodheshin para tij.

“Më datë 26.03.2023, rreth orës 15:45, në Rrugën e Elbasanit, shtetasi Gentjan Qosja, 42 vjeç, duke drejtuar autobusin e linjës së Krrabës, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e autobusit dhe si pasojë autobusi ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.”- njofton policia.

Pas testit të alkoolit, drejtuesi i autobusit nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike.

Gazetari Eni Ferhati nga vendi i ngjarjes bëri me dije se në autobus ndodheshin 20 persona.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e ambulancës dhe shërbimet e Policisë.

Pamje nga vendngjarja

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?