Aventurieri nga Bangladeshi viziton Shqipërinë: Lashë inxhinierinë për udhëtimet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nadir Nibras, një i ri nga Bangladeshi, ka zgjedhur që të vizitojë Shqipërinë.

Ai udhëton jo vetëm për pasion, por edhe për profesionin e tij për filmat, për të xhiruar vende, njerëz apo histori të veçanta dhe frymëzuese.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, u shpreh se më parë punonte si inxhiner IT, por vendosi që ta lërë këtë profesion.

- Advertisement -

Nga Shqipëria, Nibras tha se qyteti që pëlqen më shumë është Gjirokastra. Nibras nënvizoi se ka provuar shumë ushqime shqiptare.

“Të gjithë duan të udhëtojnë, në fillim filloi thjesht duke marrë video të vogla me kamera, por para 5 vitesh, aty kuptova që kjo është diçka që mund ta bë si profesion. Fillova që të bëja gjithmonë e më shumë, lashë punën që kisha. Isha inxhinier IT. Prindërit e mi nuk ishin aspak të lumtur dhe tani më mbështesin gjithnjë e më shumë. Kam filluar që të bëja para dy vitesh.

Nga qytetet më pëlqen Gjirokastra, që ka një ndjesi magjike si qytet. Për natyrën, në veri të Shkodrës, është shtegu nga Thethi për në Valbonë. Kam provuar shumë ushqime shqiptare, kam ngrënë shumë doma, byreke dhe speca të mbushur”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Poli Hoxha: Arrestimet e IT, për t’i vënë kapakun skandalit me sulmet kibernetike

Gazetari Poli Hoxha deklaroi se firmosja e urdhër-arresteve nga Prokuroria e Tiranës për  5 punonjësit IT pranë Departamentit të Administratës Publike (DAP), është thjesht...

Arben Meçe: Meta i kapur nga Berisha, u detyrua të pranojë për 6 dhjetorin

Analisti Arben Meçe tha se kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta është i kapur nga kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha. Në një intervistë...

Poli Hoxha: Xhaxhai i Ervis Martinajt zbuloi arsyen pse është vrarë nipi i tij

Gazetari Poli Hoxha thotë se xhaxhai i Ervis Martinajt ka bërë ku deklaratë, ku u shpreh se nipi i tij është vrarë për pronat...

TË FUNDIT

Poli Hoxha: Arrestimet e IT, për t’i vënë kapakun skandalit me sulmet kibernetike

Gazetari Poli Hoxha deklaroi se firmosja e urdhër-arresteve nga Prokuroria e Tiranës për  5 punonjësit IT pranë Departamentit të Administratës Publike (DAP), është thjesht...

Arben Meçe: Meta i kapur nga Berisha, u detyrua të pranojë për 6 dhjetorin

Analisti Arben Meçe tha se kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta është i kapur nga kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha. Në një intervistë...

Poli Hoxha: Xhaxhai i Ervis Martinajt zbuloi arsyen pse është vrarë nipi i tij

Gazetari Poli Hoxha thotë se xhaxhai i Ervis Martinajt ka bërë ku deklaratë, ku u shpreh se nipi i tij është vrarë për pronat...

Protesta, Murrizi: Opozita në të drejtën e saj, pse Meta s’mund të shkëputet

Deputeti Myslim Murrizi është shprehur se opozita është në të drejtën e saj kushtetuese të bëjë protestë kur të dojë dhe ku të dojë. Në...

Zbardhet vrasja e 39-vjeçarit tek “Kodra e Diellit”, në kërkim autori

Policia ka zbardhur vrasjen e 39-vjeçarit nga Lezha, Briken Sanaj, ngjarje e ndodhur një muaj më parë në zonën e "Kodrës së Diellit" në...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×