Avokati i Trifon Murataj tregon itenerarin e kontejnerit ku u zbulua kokaina

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati i kompanisë “Ziko”, Ilir Qafa ka treguar intinerarin e kontejnerit ku u zbulua 33.5 kg kokainë, në Portin e Durrësit.

Në emisionin “Review” në Euronews Albania, Qafa u shpreh se anija u nis më 20 shtator nga porti i Guayaquil në Ekuador, më pas u zhvendos në Panama, Itali dhë më 17 tetor mbërriti në Durrës.

“Nëse përpiqemi të rindërtojmë trajektoren që bën një kontejner, unë kam marrë një kontejner të kompanisë “Ziko” dhe shohim pikën e nisjes më datë 15 shtator, ka qenë porti i Guayaquil, bosh në anije. Shkon më pas në portin e Guayaquil, një ditë më pas.

- Advertisement -

Në datën 20 ngarkohet në anije. Në Rodman ka qenë më datë 23 shtator, më 23 vazhdon të qëndrojë në pikëndalesën e Rodmanit, më 24 shtator në Kristobal të Panamasë, derisa ka mbërritur në Itali më 11 tetor. Përsëri në 14 tetor ka qenë në Itali dhe në Durrës ka mbërritur më 17 tetor, ka qëndruar deri më 31. Kjo është rruga që është bërë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

KFOR thirrje protestuesve: Shmangni dhunën

Ushtarët e KFOR-it të Komandës Rajonale-Lindje nga Kompania Italiane, kanë qëndruar në Leposaviç, gjatë gjithë javës, duke ofruar siguri për të gjithë qytetarët atje. Ata...

EMRAT| Kush është 24-vjeçari që mbyti nënën në Përmet?

Mbrëmjen e kësaj të shtune në Përmet, Albi Muhollari ka mbytur nënën e tij, Zeniate Muhollari. Autori i ngjarjes së rëndë, sipas informacioneve paraprake nga...

E trishtë| Rrëzohet në trotuar, ndërron jetë gruaja në Kavajë

Një 83-vjeçare nga Polanda ka humbur jetën pasi është rrëzuar në trotuar. Ngjarja ka ndodhur këtë të shtunë në afërsi të një hoteli te Mali...

TË FUNDIT

KFOR thirrje protestuesve: Shmangni dhunën

Ushtarët e KFOR-it të Komandës Rajonale-Lindje nga Kompania Italiane, kanë qëndruar në Leposaviç, gjatë gjithë javës, duke ofruar siguri për të gjithë qytetarët atje. Ata...

EMRAT| Kush është 24-vjeçari që mbyti nënën në Përmet?

Mbrëmjen e kësaj të shtune në Përmet, Albi Muhollari ka mbytur nënën e tij, Zeniate Muhollari. Autori i ngjarjes së rëndë, sipas informacioneve paraprake nga...

E trishtë| Rrëzohet në trotuar, ndërron jetë gruaja në Kavajë

Një 83-vjeçare nga Polanda ka humbur jetën pasi është rrëzuar në trotuar. Ngjarja ka ndodhur këtë të shtunë në afërsi të një hoteli te Mali...

Ish-prokurori për arrestimin e zyrtares: Raportuan te Rama që po kapim njeriun tuaj

Ish-prokurori Eugen Beci komentoi për “Review” në Euronews Albania arrestimin e sekretares së Përgjithshme të ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro dhe punonjëses Laura Sheto. Sipas...

Avokati: Cili është fati i keq i Saimir Tahirit për të marrë pafajësinë

Avokati Jordan Daci komentoi nga studio e emisionit “Revieew” në Euronews Albania, mundësitë që ish-ministri i Brenshëm Saimir Tahiri të fitojë pafajësinë në Gjykatën...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×