English

Avokati: Në administratën publike ka më shumë ngacmime seksuale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokat Kujtim Cakrani tha se mes sektorit privat dhe publik, ngacmime seksuale në punë ndodhin më shumë te i dyti.

- Advertisement -

i ftuar në “Good Moorning” Albanians ai tha se edhe pse ngacmimet seksuale ndodhin në varësi të personave që punojnë në këto ambiente, sektori publik është më i prekur pasi aty ka edhe numër më të madh punonjësish.

“Sektori privat ka kompani të mëdha që është njësoj si sektori publik, ngacmimet seksuale varen nga personat që punojnë aty. Sektori publik është më i avancuar në këtë çështje sepse ka më shumë kontakte, ka më shumë punonjës, më shumë të rinj e të reja.

Në administrata publike, në kryeministri ka pasur raste që janë njohur aty e janë martuar aty e kanë krijuar familje. Por në administrata ka pasur edhe shumë raste ku ka pasur ngacmime seksuale, ky është një problem shumë i madh”,-tha avokati për Euronews Albania.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?