English

Balla mban fjalën e parë si Ministër i Brendshëm: S’do të ketë ndryshime drejtuesish

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Brendshëm Taulant Balla mbajti këtë të hënë një takim me drejtuesit e dikasterit që ai do të drejtojë.

- Advertisement -

Në fjalën e tij të parë si Ministër i Brendshëm Balla tha se me marrjen e drejtimit të tij nuk do të ketë asnjë lëvizje në nivel drejtues siç ka ndodhur më herët.

Balla shtoi se ai do të mbështetesë të gjithë punonjësit e policisë dhe do të jetë në ditët në vijim në çdo zyrë dhe në komisariat të vendit.

“Pasardhës të nderuar të mitë e kanë nisur punën në këtë detyrë duke ndërruar drejtuesit dhe shefat. Unë nuk e ndiej veten më të zotin se aksush nga ju dhe nuk e shoh të udhës që të gjykojë asnjërin prej jush nga lartësia e detyrës time. Jam këtu për t’iu udhëhequr duke iu dëgjuar duke iu mbështetur, duke mësuar prej jush, duke zbritur në çdo nivel të veprimtarisë së kësaj ministrie në çdo zyurë e komisariat nga Tropoja në Konispol”, tha Balla.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?