English

Balla: Zotohem për goditjen e vazhdueshme të shpërndarësve të drogës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Shtetit po godet vazhdimisht rrjetet e shpërndarësve të lëndëve narkotike. Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka bërë me dije se gjatë 48 orëve të fundit aksionet policore në Gjirokastër, Lezhë, Mirditë, Berat dhe Durrës kanë ndaluar gjashtë persona dhe sekuestruar doza të shumta kokaine dhe kanabis në mjedise argëtimi, të frekuentuara nga të rinjtë.

- Advertisement -

Ai u zotua ndaj publikut se goditja sistematike e këtij fenomeni do të ketë rezultate të përditshme.

:Publiku dhe çdo familje shqiptare presin që Policia e Shtetit të vijojë të marrë më shumë përgjegjësi ndaj çdo të riu e të reje, të cilët nuk i dinë sot sa duhet rreziqet e mëdha për shëndetin dhe familjet e tyre, ndërsa bien në grackën e keqbërësve të narkotikëve. Prandaj Policia e Shtetit i ka sot paketën e sigurisë në shkolla dhe luftën kundër shpërndarjes së lëndëve narkotike prioritete kryesore,” – u shpreh Balla.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?