English

Balliu: U bën lobime të shëmtuara, nuk u godit vetëm Berisha, por dhe opozita

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu tha në një intervistë për “Noë me Erla Mëhillin” në Euroneës Albania, tha se për ish-kryeministrin Sali Berisha janë bërë lobime të shëmtuara, teksa thonin se lideri demokrat do të arrestohet nga CIA.

- Advertisement -

I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, ai theksoi se me veprimet që u bën nuk u godit vetëm Berisha por dhe opozita .

“Akuzuar  e Veliajt dhe Bashës i dëgjonim përditë. Njerëzit prisnin që të kishte një dosje që kishin marrë britanikët. U shit se kishin informacione nga CIA. Dilnin nëpër studio dhe thonin se CIA amerikane do të arrestojë Berishën. Doli në pah që ky është një lobim i shëmtuar dhe jo vetëm. Nuk është çështja vetëm te goditja e Berishës, u godit opozita dhe në fund të ditës ne shohim produktin”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×