Bandat e Shqipërisë, më të strukturuara sesa ato të Kosovës apo të RMV

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Media britanike “The Spectator” së fundmi i ka kushtuar një artikull mafies shqiptare, që sipas saj ka pushtuar Europën.

“Koka e gjarprit të trafikut të Europës është Shqipëria”, kjo është ajo që ka vendosur në qendër media në fjalë.

Bedli Elezi, ekspert sigurie tha në një intervistë për emisionin Good Mornin Albanians në  Euronews Albania se bandat shqiptare janë shumë të strukturuara se ato të Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut.

- Advertisement -

“Shqiptarët kërkohen të jenë pjesë edhe e grupeve të tjera për shkak të guximit. Fatkeqësisht janë shqiptarët e Shqipërisë që kanë më shumë përvojë dhe janë më shumë të strukturuar në këto grupe kriminale. Kohët e fundit janë bashkuar edhe shqiptarë të RMV dhe Malit të Zi. Kanë bërë një farë bashkim kombëtar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

TË FUNDIT

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Jani Aliajt nga Tepelena i cili...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×